RF15N330G500CT
Mfr.Part #
RF15N330G500CT
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 33PF 50V NPO 0402
Ceramic Capacitors
Series :
RF
Lead Style :
Height :
0.5 mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Width :
0.5 mm
Ratings :
Termination :
Standard
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Dielectric :
C0G (NP0)
Voltage - Rated :
50V
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Brand :
Walsin
Product :
RF Microwave / High Q
Capacitance :
33 pF
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Type :
Ultra High Q and Low ESR Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Tolerance :
±2%
Packaging :
MouseReel
Walsin
Product Type :
Ceramic Capacitors
Product Status :
Active
Class :
Class 1
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Length :
1 mm
RoHS :
Details
Package :
Tape and Reel (TR)
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Subcategory :
Capacitors
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Datasheets
RF15N330G500CT
Walsin Technology RF15N330G500CT
RF 33 pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)