RF15N0R2B500CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF15N0R2B500CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 0.2PF 50V NPO 0402
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±0.1pF
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Temperature Coefficient :
NP0
Positive Tolerance :
50
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Multilayer :
yes
Package / Case :
Mounting Feature :
Surface Mount
Capacitance :
0.2pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
50
Number of Terminals :
2
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
50V