QYX2A124KTP
Mfr.Part #
QYX2A124KTP
Description
CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.12μF
Series :
QYX
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.492Lx0.236W 12.50mmx6.00mm
Width :
9.5mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
0.610 15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
16.5mm
Package / Case :
Radial
HTS Code :
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
QYX2A124KTP
Nichicon QYX2A124KTP
QYX 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
QYX2A124KTP Overview
A 0.394 10.00mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~85°C, the device can be operated.