QYX2A122JTP
Mfr.Part #
QYX2A122JTP
Description
CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL
Stock
814
In Stock :
814
Film Capacitors
Terminal Pitch :
7.5mm
Size / Dimension :
0.217Lx0.110W 5.50mmx2.80mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Lead Pitch :
3.5052mm
e3
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Published :
2009
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±5%
Length :
16.5mm
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Size Code :
6537
Voltage - Rated DC :
100V
QYX
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
9.5mm
Datasheets
QYX2A122JTP
Nichicon QYX2A122JTP
QYX 1200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC Polyester Through Hole
QYX2A122JTP Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.138 3.50mm.In addition to operating at -40°C~85°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.