QAP2G334JRP
Mfr.Part #
QAP2G334JRP
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
12.7mm
QAP
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400V
Capacitance :
0.33μF
Length :
28mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated DC :
400V
Width :
6.1mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.559W 0.299 Tx1.181L 14.20mm 7.60mmx30.00mm