PT1206FR-070R14L
Mfr.Part #
PT1206FR-070R14L
Description
RES 0.14 OHM 1% 1/4W 1206
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
140mOhm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
PT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.25W 1/4W