PR03000203602JAC00
Mfr.Part #
PR03000203602JAC00
Description
RES 36K OHM 3W 5% AXIAL
Stock
718
In Stock :
718
Voltage - Rated DC :
750V
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Military Standard :
Not
Lead Diameter :
780 µm
Mount :
Through Hole
Feature :
Flame Retardant Coating, Safety
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
2008
Diameter :
5.2mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
3W
e3
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Resistance :
36kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
3W
Voltage - Rated :
750V
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Supply Voltage :
750V
Vishay PR03000203602JAC00
Through Hole FIXED RESISTOR, 36kOhm, Metal Film,