PR03000201109JAC00
Mfr.Part #
PR03000201109JAC00
Description
RES 11 OHM 3W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
750V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Voltage - Rated :
750V
Diameter :
5.2mm
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Resistance :
11Ohm
Max Power Dissipation :
3W
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Supply Voltage :
750V
Tolerance :
±5%
Power Rating :
3W
780 µm
Vishay PR03000201109JAC00
Through Hole FIXED RESISTOR, 11Ohm, Metal Film,