PR03000201303JAC00
Mfr.Part #
PR03000201303JAC00
Description
RES 130K OHM 3W 5% AXIAL
Stock
400
In Stock :
400
Voltage - Rated :
750V
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Supply Voltage :
750V
Resistance :
130kOhm
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Max Power Dissipation :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
750V
Power Rating :
3W
Diameter :
5.2mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
2017
Tin
Vishay PR03000201303JAC00
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, Metal Film,