PR03000201300JAC00
Mfr.Part #
PR03000201300JAC00
Description
RES 130 OHM 3W 5% AXIAL
Voltage - Rated :
750V
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
750V
Flame Retardant Coating, Safety
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 750V
Operating Supply Voltage :
750V
Power Rating :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.657L 5.20mmx16.70mm
Resistance :
130Ohm
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
3W
Mount :
Through Hole
Diameter :
5.2mm
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Composition :
Metal Film
Terminal Shape :
Wire
Vishay PR03000201300JAC00
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, Metal Film,