PLC-200S070
Mfr.Part #
PLC-200S070
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 171-285V
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Voltage - Isolation :
2kV
Published :
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Output Current :
700mA
Efficiency :
92%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Approval Agency :
cULus
Termination :
Wire Leads
Voltage - Output :
171V~285V
Size / Dimension :
10.49Lx3.13W x 1.81 H 266.4mmx79.5mmx46.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
PLC-200 (200W)
Termination Style :
Wire Leads
Current - Output 1 :
700mA
Mount :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output 1 :
285V
Ratings :
IP67
Topology :
AC DC Converter
Height :
45.974mm
Number of Outputs :
1
Type :
Constant Current
Feature :
OTP, OVP, SCP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
PLC-200S070
Qualtek Electronics Corp. PLC-200S070
PLC-200S070 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'