PLC-025S175D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLC-025S175D
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-14V 1.75A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Number of Outputs :
1
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
3.15Lx3.07W x 1.06 H 80.0mmx78.0mmx27.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Series :
PLC-025 D (25W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Wire Leads
Efficiency :
81%
Dimming :
Analog
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Approval Agency :
cULus
Published :
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Feature :
OTP, OVP, SCP
Power (Watts) :
25W
Voltage - Output :
5V~14V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Output (Max) :
1.75A
Ratings :
IP65
Datasheets
PLC-025S175D
PLC-025S175D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'