PLC-025S035D
Mfr.Part #
PLC-025S035D
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 350MA
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Feature :
OTP, OVP, SCP
Topology :
AC DC Converter
Current - Output (Max) :
350mA
Type :
Constant Current
Voltage - Isolation :
2kV
Termination Style :
Wire Leads
Size / Dimension :
3.15Lx3.07W x 1.06 H 80.0mmx78.0mmx27.0mm
Dimming :
Analog
Approval Agency :
cULus
Efficiency :
84%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Ratings :
IP65
Operating Temperature :
-25°C~50°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
PLC-025 D (25W)
Number of Outputs :
1
Published :
Power (Watts) :
25W
Voltage - Output :
24V~72V
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
PLC-025S035D
PLC-025S035D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'