PLC-150S350
Mfr.Part #
PLC-150S350
Description
LED DRIVER CC AC/DC 25-42V 3.5A
OTP, OVP, SCP
Height :
45.974mm
Current - Output 1 :
3.5A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Size / Dimension :
10.49Lx3.13W x 1.81 H 266.4mmx79.5mmx46.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Termination :
Wire Leads
Published :
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Output :
25V~42V
Series :
PLC-150 (150W)
Voltage - Isolation :
2kV
Max Output Current :
3.5A
Efficiency :
90%
Voltage - Output 1 :
42V
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
150W
Datasheets
PLC-150S350
Qualtek Electronics Corp. PLC-150S350
PLC-150S350 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'