PLC-150S070
Mfr.Part #
PLC-150S070
Description
LED DRIVER CC AC/DC 128-214V
1 (Unlimited)
Termination :
Wire Leads
Max Power Dissipation :
150W
Series :
PLC-150 (150W)
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Height :
45.974mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
10.49Lx3.13W x 1.81 H 266.4mmx79.5mmx46.0mm
Voltage - Output :
128V~214V
Voltage - Isolation :
2kV
Topology :
AC DC Converter
Max Output Current :
700mA
Feature :
OTP, OVP, SCP
Current - Output 1 :
700mA
Mount :
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output 1 :
214V
Datasheets
PLC-150S070
Qualtek Electronics Corp. PLC-150S070
PLC-150S070 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'