PLC-100S175
Mfr.Part #
PLC-100S175
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-57V 1.75A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output 1 :
57V
Termination :
Approval Agency :
CB, cULus
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Chassis Mount
Max Power Dissipation :
100W
Max Output Current :
1.75A
Type :
Constant Current
Ratings :
IP67
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
91%
Series :
PLC-100 (100W)
Size / Dimension :
8.68Lx2.66W x 1.46 H 220.5mmx67.5mmx37.0mm
Voltage - Output :
28V~57V
Topology :
AC DC Converter
Published :
Voltage - Isolation :
2kV
Height :
37.084mm
Current - Output 1 :
1.75A
Datasheets
PLC-100S175
Qualtek Electronics Corp. PLC-100S175
PLC-100S175 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'