PLC-100S070
Mfr.Part #
PLC-100S070
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 71-143V
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Chassis Mount
Ratings :
IP67
Current - Output 1 :
700mA
Max Output Current :
700mA
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Output 1 :
143V
Voltage - Output :
71V~143V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-100 (100W)
Type :
Constant Current
Height :
37.084mm
Published :
Termination :
Wire Leads
Size / Dimension :
8.68Lx2.66W x 1.46 H 220.5mmx67.5mmx37.0mm
Efficiency :
91%
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Approval Agency :
CB, cULus
Datasheets
PLC-100S070
Qualtek Electronics Corp. PLC-100S070
PLC-100S070 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'