PLC-100S035
Mfr.Part #
PLC-100S035
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 143-286V
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Ratings :
IP67
Type :
Constant Current
Max Output Current :
350mA
Voltage - Output 1 :
286V
Chassis Mount
Termination :
Approval Agency :
CB, cULus
Efficiency :
92%
Height :
37.084mm
Current - Output 1 :
350mA
Max Power Dissipation :
100W
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Size / Dimension :
8.68Lx2.66W x 1.46 H 220.5mmx67.5mmx37.0mm
Series :
PLC-100 (100W)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Topology :
AC DC Converter
Voltage - Output :
143V~286V
Published :
Datasheets
PLC-100S035
Qualtek Electronics Corp. PLC-100S035
PLC-100S035 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'