PLC-100-24
Mfr.Part #
PLC-100-24
Manufacturer
MEAN WELL
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 4A
Stock
381
In Stock :
381
Manufacturer :
MEAN WELL
Wire Leads
Output Current :
4A
Max Input Current :
1.1A
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
Unknown
Height :
35mm
Nominal Output Voltage :
24V
Voltage - Isolation :
3.75kV
Max Output Power :
96W
Package / Case :
100
Max Output Voltage :
24V
Input Current :
450mA
Termination :
Screw
Voltage - Output 1 :
24V
Mount :
Panel, Screw
Type :
Constant Current, Voltage
Series :
PLC-100 (100W)
Depth :
70.5mm
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
96W
Current - Output 1 :
4A
Efficiency :
88.5%
Size / Dimension :
7.89Lx2.74W x 1.38 H 200.5mmx69.5mmx35.0mm
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Voltage - Input (Min) :
90VAC