PLC-100-20
Mfr.Part #
PLC-100-20
Manufacturer
MEAN WELL
Package / Case
100
Datasheet
Download
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 20V 4.8A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Input Current :
900mA
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
PLC-100 (100W)
Max Input Current :
1.1A
Operating Temperature :
-30°C~50°C
Height :
34.798mm
Size / Dimension :
7.89Lx2.74W x 1.38 H 200.5mmx69.5mmx35.0mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Type :
Constant Current, Voltage
Current - Output 1 :
4.8A
Wire Leads
Max Output Power :
96W
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, PSE, TUV
Package / Case :
100
Voltage - Output 1 :
20V
Mount :
Panel, Screw
Efficiency :
88.5%
Depth :
70.5mm
Output Current :
4.8A
Number of Outputs :
1
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
96W
Voltage - Input (Min) :
90VAC