PLC-075S280
Mfr.Part #
PLC-075S280
Description
LED DRIVER CC AC/DC 13-27V 2.8A
Voltage - Output 1 :
27V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-075 (75W)
Size / Dimension :
7.30Lx2.66W x 1.46 H 185.5mmx67.5mmx37.0mm
Voltage - Output :
13V~27V
Published :
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Max Power Dissipation :
75W
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output 1 :
2.8A
Max Output Current :
2.8A
Height :
37.084mm
Width :
67.564mm
Power (Watts) :
75W
Current - Output (Max) :
2.8A
Min Operating Temperature :
-35°C
Length :
185.42mm
Efficiency :
89%
Voltage - Isolation :
2kV
Datasheets
PLC-075S280
Qualtek Electronics Corp. PLC-075S280
PLC-075S280 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'