PLC-075S210
Mfr.Part #
PLC-075S210
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 2.1A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Output Current :
2.1A
Current - Output (Max) :
2.1A
Width :
67.564mm
Max Power Dissipation :
75W
Series :
PLC-075 (75W)
Efficiency :
89%
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Output :
18V~36V
Current - Output 1 :
2.1A
Size / Dimension :
7.30Lx2.66W x 1.46 H 185.5mmx67.5mmx37.0mm
Power (Watts) :
75W
Min Operating Temperature :
-35°C
Voltage - Output 1 :
36V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Operating Temperature :
70°C
Length :
185.42mm
Height :
37.084mm
Datasheets
PLC-075S210
Qualtek Electronics Corp. PLC-075S210
PLC-075S210 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'