PLC-075S070
Mfr.Part #
PLC-075S070
Description
LED DRIVER CC AC/DC 54-108V
Current - Output 1 :
700mA
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Min Operating Temperature :
-35°C
Height :
37.084mm
Width :
67.564mm
Max Output Current :
700mA
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output 1 :
108V
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Operating Temperature :
70°C
Efficiency :
91%
Size / Dimension :
7.30Lx2.66W x 1.46 H 185.5mmx67.5mmx37.0mm
Length :
185.42mm
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Output :
54V~108V
Series :
PLC-075 (75W)
Current - Output (Max) :
700mA
Voltage - Isolation :
2kV
Datasheets
PLC-075S070
Qualtek Electronics Corp. PLC-075S070
PLC-075S070 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'