PLC-075S035
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLC-075S035
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Package / Case
107
Datasheet
Download
Description
LED DRIVER CC AC/DC 107-214V
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Feature :
OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Height :
37.084mm
Package / Case :
107
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output 1 :
350mA
Length :
185.42mm
Size / Dimension :
7.30Lx2.66W x 1.46 H 185.5mmx67.5mmx37.0mm
Type :
Constant Current
Topology :
AC DC Converter
Max Output Current :
350mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Outputs :
1
Max Operating Temperature :
70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
107V~214V
Power (Watts) :
75W
Min Operating Temperature :
-35°C
Termination :
Wire Leads
Current - Output (Max) :
350mA
Ratings :
IP67
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
75W
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Efficiency :
92%
Approval Agency :
CB, cULus
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Isolation :
2kV
Width :
67.564mm
Published :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Output 1 :
214V
Series :
PLC-075 (75W)
Datasheets
PLC-075S035
Qualtek Electronics Corp. PLC-075S035
PLC-075S035 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'