PLC-050S420D
Mfr.Part #
PLC-050S420D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 4.2A
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Power (Watts) :
50W
Efficiency :
83%
Voltage - Output :
4V~12V
Published :
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output (Max) :
4.2A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-050 D (50W)
Datasheets
PLC-050S420D
PLC-050S420D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'