PLC-050S330D
Mfr.Part #
PLC-050S330D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 3.3A
Series :
PLC-050 D (50W)
Current - Output (Max) :
3.3A
Efficiency :
84%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Power (Watts) :
50W
Voltage - Output :
5V~15V
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Published :
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
PLC-050S330D
PLC-050S330D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'