PLC-050S210D
Mfr.Part #
PLC-050S210D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 2.1A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-050 D (50W)
Efficiency :
86%
Current - Output (Max) :
2.1A
Mounting Type :
Chassis Mount
Dimming :
Analog
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Output :
8V~24V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Power (Watts) :
50W
Datasheets
PLC-050S210D
PLC-050S210D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'