PLC-050S175D
Mfr.Part #
PLC-050S175D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 10-29V 1.75A
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
50W
Wire Leads
Current - Output (Max) :
1.75A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Published :
Voltage - Output :
10V~29V
Efficiency :
87%
Series :
PLC-050 D (50W)
Datasheets
PLC-050S175D
PLC-050S175D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'