PLC-050S140D
Mfr.Part #
PLC-050S140D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.4A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Power (Watts) :
50W
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Output :
12V~36V
IP67
Current - Output (Max) :
1.4A
1 (Unlimited)
Dimming :
Analog
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Series :
PLC-050 D (50W)
Datasheets
PLC-050S140D
PLC-050S140D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'