PLC-050S140
Mfr.Part #
PLC-050S140
Description
LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.4A
Product Category :
Voltage - Output 1 :
36V
Wire Leads
Height :
34.036mm
Series :
PLC-050 (50W)
Efficiency :
87%
cULus
Current - Output 1 :
1.4A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
50W
Voltage - Output :
12V~36V
Mount :
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Termination :
Wire Leads
Voltage - Isolation :
2kV
Max Output Current :
1.4A
Datasheets
PLC-050S140
Qualtek Electronics Corp. PLC-050S140
PLC-050S140 datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'