PLC-050S110D
Mfr.Part #
PLC-050S110D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 1.1A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
1.1A
Voltage - Isolation :
2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
50W
Efficiency :
87%
Voltage - Output :
16V~48V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Series :
PLC-050 D (50W)
IP67
Dimming :
Analog
Datasheets
PLC-050S110D
PLC-050S110D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'