PLC-050S070D
Mfr.Part #
PLC-050S070D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 700MA
Product Category :
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
87%
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output :
24V~72V
Series :
PLC-050 D (50W)
1
Dimming :
Analog
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Wire Leads
Power (Watts) :
50W
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Datasheets
PLC-050S070D
PLC-050S070D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'