PLC-050S035D
Mfr.Part #
PLC-050S035D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 47-142V
Product Category :
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
47V~142V
Power (Watts) :
50W
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
350mA
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Isolation :
2kV
Series :
PLC-050 D (50W)
Datasheets
PLC-050S035D
PLC-050S035D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'