PLC-040S333D
Mfr.Part #
PLC-040S333D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-11V 3.33A
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
4V~11V
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
84%
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Power (Watts) :
40W
Current - Output (Max) :
3.33A
Series :
PLC-040 D (40W)
Datasheets
PLC-040S333D
PLC-040S333D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'