PLC-040S222D
Mfr.Part #
PLC-040S222D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 6-16V 2.22A
Series :
PLC-040 D (40W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Output :
6V~16V
Power (Watts) :
40W
Current - Output (Max) :
2.22A
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Efficiency :
85%
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
PLC-040S222D
PLC-040S222D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'