PLC-040S166D
Mfr.Part #
PLC-040S166D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-23V 1.66A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
86%
Voltage - Output :
8V~23V
Power (Watts) :
40W
Series :
PLC-040 D (40W)
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Current - Output (Max) :
1.66A
Datasheets
PLC-040S166D
PLC-040S166D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'