PLC-040S140D
Mfr.Part #
PLC-040S140D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 10-25V 1.4A
Power (Watts) :
40W
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Series :
PLC-040 D (40W)
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Voltage - Output :
10V~25V
Efficiency :
87%
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output (Max) :
1.4A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Datasheets
PLC-040S140D
PLC-040S140D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'