PLC-040S128D
Mfr.Part #
PLC-040S128D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 10-29V 1.28A
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Current - Output (Max) :
1.28A
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Voltage - Output :
10V~29V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
87%
Series :
PLC-040 D (40W)
Datasheets
PLC-040S128D
PLC-040S128D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'