PLC-040S070D
Mfr.Part #
PLC-040S070D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18-54V 700MA
Voltage - Isolation :
2kV
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Efficiency :
87%
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Current - Output (Max) :
700mA
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
18V~54V
Published :
Series :
PLC-040 D (40W)
Datasheets
PLC-040S070D
PLC-040S070D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'