PLC-040S045D
Mfr.Part #
PLC-040S045D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 30-89V 450MA
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Series :
PLC-040 D (40W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
450mA
Power (Watts) :
40W
Efficiency :
88%
Voltage - Output :
30V~89V
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Datasheets
PLC-040S045D
PLC-040S045D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'