PLC-040S035D
Mfr.Part #
PLC-040S035D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 38-114V
Operating Temperature :
-25°C~50°C
Ratings :
IP65
Dimming :
Analog
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Efficiency :
88%
Voltage - Output :
38V~114V
Current - Output (Max) :
350mA
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Series :
PLC-040 D (40W)
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Datasheets
PLC-040S035D
PLC-040S035D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'