PLC-035S290D
Mfr.Part #
PLC-035S290D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 2.9A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Published :
Voltage - Output :
4V~12V
Current - Output (Max) :
2.9A
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-035 D (35W)
Power (Watts) :
35W
Efficiency :
82%
Voltage - Isolation :
2kV
Datasheets
PLC-035S290D
PLC-035S290D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'