PLC-035S245D
Mfr.Part #
PLC-035S245D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 2.45A
Operating Temperature :
-35°C~70°C
AC DC Converter
Dimming :
Analog
Efficiency :
83%
Current - Output (Max) :
2.45A
Voltage - Output :
5V~15V
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
35W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLC-035 D (35W)
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Datasheets
PLC-035S245D
PLC-035S245D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'