PLC-035S210D
Mfr.Part #
PLC-035S210D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 2.1A
Power (Watts) :
35W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output (Max) :
2.1A
Series :
PLC-035 D (35W)
Voltage - Output :
6V~18V
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Datasheets
PLC-035S210D
PLC-035S210D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'