PLC-035S175D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLC-035S175D
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 1.75A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Dimming :
Analog
Efficiency :
84%
Voltage - Isolation :
2kV
Published :
Feature :
OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Constant Current
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Output :
7V~20V
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Ratings :
IP67
Number of Outputs :
1
Series :
PLC-035 D (35W)
Termination Style :
Wire Leads
Approval Agency :
CB, cULus
Power (Watts) :
35W
Current - Output (Max) :
1.75A
Topology :
AC DC Converter
Datasheets
PLC-035S175D
PLC-035S175D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'