PLC-035S140D
Mfr.Part #
PLC-035S140D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 1.4A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Published :
Power (Watts) :
35W
Series :
PLC-035 D (35W)
Voltage - Output :
8V~24V
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Ratings :
IP67
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
1.4A
Type :
Constant Current
Dimming :
Analog
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
85%
Approval Agency :
CB, cULus
Size / Dimension :
7.83Lx1.67W x 1.34 H 199.0mmx42.5mmx34.0mm
Datasheets
PLC-035S140D
PLC-035S140D datasheet pdf and LED Drivers product details from Qualtek stock available at
Manufacturer related products
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 4POS TO 4POS 3'
    CBL IEEE1394 6POS TO 6POS 6'
    CBL IEEE1394 6POS TO 4POS 6'