P276CJ184K275A
Mfr.Part #
P276CJ184K275A
Description
180NF AC 10V
Stock
254
In Stock :
254
Product Category :
Film Capacitors
Mounting :
Through Hole
Termination Style :
Radial
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Lead Diameter (mm) :
0.8
Series :
Tolerance :
10%
Capacitance Value :
0.18uF
Wire Form :
Straight
Product Depth (mm) :
9(Max)
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN (US) :
EAR99
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Product Length (mm) :
24(Max)
Package :
Bulk
Packaging :
Bag
Lead Length (mm) :
30
Voltage :
630VDC|275VAC
Type :
EMI Suppression
Terminal Pitch (mm) :
20.3
Dielectric :
Paper
Size (mm) :
24 X 9 X 15
Product Height (mm) :
15(Max)
Datasheets
P276CJ184K275A
Introducing Film Capacitors KEMET P276CJ184K275A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:630VDC|275VAC, Type:EMI Suppression, P276CJ184K275A pinout, P276CJ184K275A datasheet PDF, P276CJ184K275A amp .Beyond Film Capacitors KEMET P276CJ184K275A ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.