P276CE104M275D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P276CE104M275D
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
100NF AC 20V
Stock
400
In Stock :
400
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Product Depth (mm) :
7.6(Max)
Package / Case :
Not Required
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Lead Length (mm) :
30
ECCN (US) :
EAR99
Voltage :
630VDC|275VAC
Size (mm) :
24 X 7.6 X 14
Special Feature :
Lead Free Terminations|RoHS Compliant
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
Paper
Product Status :
Active
Suppression Class :
X2
Capacitance :
100000(pF)
Tolerance (+ or -) :
20%
Mounting :
Through Hole
Failure Rate :
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Product Weight (g) :
4
Tolerance :
20%
Construction :
Wound
Product Height (mm) :
14(Max)
Wire Form :
Straight
Lead Diameter (nom) :
0.8(mm)
Lead Diameter (mm) :
0.8
Termination Style :
Radial
Operating Temp Range :
-40C to 110C
Terminal Pitch (mm) :
20.3
Series :
Type :
EMI Suppression
Mounting Style :
Through Hole
Capacitance Value :
0.1uF
Package :
Bulk
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Product Length (mm) :
24(Max)
Packaging :
Bag
Datasheets
P276CE104M275D
Introducing Unclassified KEMET P276CE104M275D from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Not Required, Voltage:630VDC|275VAC, Type:EMI Suppression, P276CE104M275D pinout, P276CE104M275D datasheet PDF, P276CE104M275D amp .Beyond Unclassified KEMET P276CE104M275D ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.