ON1355E-R65
Mfr.Part #
ON1355E-R65
Description
RES 1.3M OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Series :
Little Rebel? ON
Package :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
Features :
Operating Temperature :
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
-800/ +1500ppm/°C
Package / Case :
Product Status :
Active
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3 MOhms
Datasheets
ON1355E-R65
Ohmite ON1355E-R65
1.3 MOhms, 2W, Carbon Film,