ON1315E-R65
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ON1315E-R65
Manufacturer
Ohmite
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Through Hole Resistors
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
130 Ohms
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient :
-450ppm/°C
Failure Rate :
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Number of Terminations :
2
Composition :
Carbon Film
Power (Watts) :
2W
Supplier Device Package :
Axial
Series :
Little Rebel? ON
Package / Case :
Features :
Datasheets
ON1315E-R65
Ohmite ON1315E-R65
130 Ohms, 2W, Carbon Film,